GWIAZDY

Z dumą informujemy, że nasza kolejna koprodukcja pojawiła się już na ekranach polskich kin.

Nowy obraz Jana Kidawy-Błońskiego, opowiada historię Jana Banasia , dorastającego na Śląsku. Od dzieciństwa jego największą pasją jest piłka, a największym rywalem oddany kumpel Ginter. Z czasem rywalizacja przyjaciół przenosi się z podwórka na stadiony śląskich klubów – Polonii Bytom i Górnika Zabrze. A to nie koniec ich zmagań. Prawdziwe emocje zaczynają się, gdy w życiu gwiazd sportu pojawi się piękna Marlena. Walczący o jej względy Jan i Ginter szybko odkrywają, że w grze o miłość nie obowiązują żadne przepisy. Kiedy ciężka kontuzja kończy karierę Gintera, a samego Banasia przybliża do składu „orłów Górskiego”, bohater staje przed trudnym, życiowym wyborem. Stawką jego decyzji będzie udział w olimpiadzie i piłkarskich mistrzostwach świata.

W rolę Banasia wcielił się Mateusz Kościukiewicz (“Wszystko, co kocham”, “Bilet na księżyc”),  partneruje mu Sebastian Fabijański, znany m.in. z hitu “Pitbull. Niebezpieczne kobiety”. Główna rola kobieca przypadła Karolinie Szymczak, którą w 2014 roku mogliśmy oglądać u boku Dwayne’a Johnsona w hollywoodzkiej produkcji “Hercules”. Ponadto w filmie dostrzec możemy : Magdalenę Cielecką, Pawła Deląga, Adama Woronowicza, Eryka Lubosa, Mariana Dziędziela, Wojciecha Mecwaldowskiego, Witolda Paszta, Aleksandrę Gintrowską oraz Grażynę Torbicką.Za reżyserię odpowiedzialny jest Jan Kidawa Błoński ( Różyczka, Skazany na bluesa), W rolę operatora wcielił się z kolei Michał Englert.

Lightcraft wykonał 189 ujęć efektowych do filmu Gwiazdy. Nasza praca skupiała się wokół multiplikacji publiczności na stadionach, tworzeniu matte paintów Śląska lat 60, wspieranych elementami CGI, animacji 3d, oraz zaawansowanych prac z zakresu compositingu. Wykonaliśmy również szereg prac retuszerskich, usuwając współczesne elementy i dostosowując obiekty zdjęciowe do czasu akcji filmu.

Zapraszamy do kin!

Next Post

Previous Post

© 2020 LIGHTCRAFT

Theme by Michał Szwed