OSCARY 2018

 

Gala rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej 2018 już za nami. Gratulując zwycięzcom pragniemy przypomnieć, iż większość oskarowych filmów kręcona była na kamerach Arri Alexa. W swoich zasobach również mamy niektórych członków rodziny Arri. Zapraszamy do zapoznania się z zakładką RENTAL !

Filmy wyróżnione podczas 90 Gali wreczenia nagród rejestrowane kamerami Arri Alexa:

Kształt wody
Nagroda: Najlepszy film, Najlepszy reżyser, Najlepsza muzyka, Najlepsza scenografia.
Nominacje: Najlepszy film, Najlepszy reżyser (Guillermo del Toro ), Najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Sally Hawkins), Najlepsza aktorka drugoplanowa (Octavia Spencer), Najlepszy aktor drugoplanowy (Richard Jenkins), Najlepszy scenariusz oryginalny, Najlepsze zdjęcia (Dan Laustsen), Najlepsza muzyka (Alexandre Desplat), Najlepszy montaż (Sidney Wolinsky), Najlepszy dźwięk (Glen Gauthier, Christian Cooke, Brad Zoern), Najlepszy montaż dźwięku ( Nathan Robitaille), Najlepsza scenografia (Paul D. Austerberry, Jeffrey A. Melvin, Shane Vieau), Najlepsze kostiumy (Luis Sequeira)

Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri
Nagroda: Najlepsza aktorka pierwszoplanowa, Najlepszy aktor drugoplanowy.
Nominacje : Najlepszy film, Najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Frances McDormand), Najlepszy aktor drugoplanowy (Woody Harrelson Oraz Sam Rockwell, Najlepszy scenariusz oryginalny, Najlepsza muzyka (Carter Burward), Najlepszy montaż (Jon Gregory).

 

Nić widmo
Nagroda : Najlepsze kostiumy
Nominacje: Najlepszy film, Najlepszy reżyser (Paul Thomas Anderson ), Najlepszy aktor pierwszoplanowy(Daniel Day- Lewis), Najlepsza aktorka drugoplanowa( Lesley Manville,), Najlepsza muzyka (Jonny Greenwood), Najlepsze kostiumy ( Mark Bridges).

Tamte Dni, Tamte Noce
Nagroda: Najlepszy scenariusz adaptowany
Nominacje : Najlepszy film, Najlepszy aktor pierwszoplanowy (Timothée Chalamet ), Najlepszy scenariusz adaptowany, Najlepsza piosenka (“Mystery of Love” – Sufjan Stevens)

Dunkierka
Nagroda : Najlepszy montaż Najlepszy dźwięk, Najlepszy montaż dźwięku.
Nominacje: Najlepszy film, Najlepszy reżyser (Christopher Nolan), Najlepsze zdjęcia (Hoyte van Hoytema), Najlepsza muzyka (Hans Zimmer) , Najlepszy montaż (Lee Smith), Najlepszy dźwięk (Mark Weingarten, Gregg Landaker, Gary A. Rizzo), Najlepszy montaż dźwięku (Alex Gibson, Richard King), Najlepsza scenografia (Nathan Crowley, Gary Fettis).

Czas Mroku
Nagroda : Najlepszy aktor pierwszoplanowy, Najlepsza charakteryzacja.
Nominacja : Najlepszy film, Najlepszy aktor pierwszoplanowy (Gary Oldman ), Najlepsze zdjęcia (Bruno Delbonnel), Najlepsza scenografia (Sarah Greenwood, Katie Spencer), Najlepsze kostiumy (Jacqueline Durran), Najlepsza charakteryzacja (Ivana Primorac, Kazuhiro Tsuji, David Malinowski, Lucy Sibbick)

Blade Runner 2049
Nagroda: Najlepsze zdjęcia, Najlepsze efekty specjalne
Nominacje : Najlepsze zdjęcia (Roger Deakins), Najlepszy dźwięk (Mac Ruth, Ron Bartlett, Doug Hephill ), Najlepszy montaż dźwięku (Mark Mangini, Theo Green), Najlepsza scenografia (Dennis Gassner, Alessandra Querzola), Najlepsze efekty specjalne (John Nelson, Paul Lambert, Richard R. Hoover, Gerd Nefzer)

Czwarta władza
Nominacje: Najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Meryl Streep)

Lady Bird
Nominacje: Najlepszy film, Najlepszy reżyser (Greta Gerwig), Najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Saoirse Ronan), Najlepsza aktorka drugoplanowa (Laurie Metcalf , Najlepszy scenariusz oryginalny

Mudbound
Nominacje : Najlepsza aktorka drugoplanowa (Mary J. Blige , Najlepsze zdjęcia (Rachel Morrison), Najlepsza piosenka (“Mighty River” Mary J. Blige

Uciekaj
Nagroda : Najlepszy scenariusz oryginalny
Nominacje : Najlepszy film, Najlepszy reżyser (Jordan Peele ), Najlepszy aktor pierwszoplanowy (Daniel Kaluuya ). Najlepszy scenariusz oryginalny.

 

 

 

Next Post

Previous Post

© 2018 LIGHTCRAFT

Theme by Michał Szwed